Bugun...
facebook-paylas
Süreç benim için güzelliklerle doluydu
Tarih: 12-04-2019 00:06:00 Güncelleme: 12-04-2019 00:06:00


Saygıdeğer Hemşehrilerim.

Sizlerin karşısına bir kez daha çıkmaktan dolayı heyecan doluyum. Bana bu fırsatı veren Çorum Haber Gazetesi’nde emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederim.

DÜŞÜNCELERİM

Sizde biliyorsunuz ki, 31 Mart yerel seçimde İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı’ydım. Gerek adaylık öncesi gerekse seçim öncesi süreç, benim için yeni ve güzellikler ile doluydu. Bugün seçim olsa yine aday olur, sizlerin karşısına çıkardım. Sonuca bakarak başarısız bir aday diyebilirsiniz ama benim sonuca göre konuşan bir kişiliğim hiç olmadı yani sonuca göre konuşmam.

Tabi ki seçim sonucunu genel merkezde değerlendireceğiz. Bu süreçte ki hatalarımızı, günahlarımızı, adaylığımı, teşkilatımızı masaya yatıracağız. Bu sonucun bir açıklaması var ve aday, teşkilat olarak, biz bu açıklamayı partimizin yetkili organlarına yapacağız. Alınacak kararları zaman gösterecek. Gelecek günlerde, Çorum’da İYİ’ler kazanacak. Çorum’un İYİ’lere, İYİ’lerin de Çorum’a her zaman ihtiyacı var.

Kendi adıma kazanan bir kişi olduğumu açık yüreklilikle sizlere söyleyebilirim. Nedenini soracak olursanız bunu iki adımda açıklayabilirim. İlki, Çorum’un her geçen gün büyüyen ve çözüm bekleyen dağ gibi sorunları olduğunu öğrendim, diğeri ise, Çorum siyasetine yeni bir fikir, proje, ses getirdim, köylerden, ilçelerden, şehir merkezinden, öz kaynaklarımızdan bahsettim. Bunlara ilave olarak,

Halil İbrahim Başkanın yeni çevre yolu projesini Çorum’a ihanet projesi olarak tanımladım, bir daha ağzına almadı. Kenan Başkanın transfer maketler ile turizmi canlandırma projesinin gerçekçi olmadığını söyledim, projeleri arasından çıkardı. Özgür Başkanın belediye kepçesi ile havaalanı yapamayacağını söyledim, bir daha sözünü etmedi.

Halil İbrahim Başkan’a yeni görevinde başarılar dilerim. Benim açıkladığım projeler onun emrindedir. Benden izinsiz hepsini kullanabilir. İsterse düşüncelerime, fikirlerime başvurabilir. Benim tek bir amacım var Çorum kazansın.

SORUNLARIMIZ

Sorunlar kısmını açıklarsam, maalesef Çorumda nefes alan herkesin bu sorunlarda payı olduğunu düşünüyorum. İlimiz sıradan bir il konumundadır ve el değiştirmektedir. Sizlere bir çok yerde söylediğim konular siyasi söylem değil, gerçekti. Örneğin, Çorum’u 15-24 yaş aralığındaki kendi çocuklarımız terk ediyor, oturma ve çalışma izni olan yabancı uyruklu insan nüfusu 6 ilçe nüfusundan fazla, ilçelerimizin nüfusu sürekli azalmakta, sosyal-kültürel alanda geri kaldık, turizm konusunda hedefimiz yok, üniversitemiz akademi dünyasında geri kalmış, sanayicilerimiz elini taşın altına sokmamış, öz kaynaklarımızı üretime yönelik planlayamamışız, elimizden giden fabrika ve yatırımları savunamamışız, bütünşehir mantığını hala öğrenememişiz, bilimden-teknolojiden-argeden-patentten uzak kalmışız, gerek futbol kulübümüze gerekse ulusal yayın yapan bir TV yayınımıza sahip çıkan olmamış. Kısaca çocuklarımızın geleceğini kurtarmaya yönelik, el ele veren birlik beraberlik içinde bir çalışmamız olmadığını gördüm.

Karamsar mıyım? Asla, elbette çözümlerimiz var. Yeter ki zaman kaybetmeden, mega-çılgın projelerden uzak kalarak, aklı-selim olalım, birlik beraberlik saygı ve sevgi çerçevesinde hareket edelim ve bireysel çıkarlarımız yerine Çorum’un çıkarlarını düşünelim.

KÖŞE YAZARLARIMIZA

Seçim döneminde yerel gazetelerde köşe yazarlarını okumaya çalıştım. Hepsi top çevirdiler, Çorum’un siyasi gündeminden uzak kaldılar, ilçelerimizdeki, köylerimizdeki siyasi havayı görmezden geldiler, hep ülke gündeminden bahsettiler, eleştiriden uzak kaldılar. Oysa ben isterdim ki, seçim öncesi adaylar, projeler, partiler, çalışmalar v.s. hakkında düşüncelerini paylaşsınlar. Örneğin, benim hakkımda basının ne düşündüğü, dışarıdan nasıl göründüğümü, hatalarımı öğrenmek isterdim. Hangi adayın hangi projesi Çorum’a ne katar? Tartışılsın diye bekledim. Yapan olmadı. Bana göre bu büyük bir eksiklik. İli yönetmeye talip kişiler hakkında bir cümleniz yok mu? Olsun.

SİYASET BİLGİM

Seçim sürecinde bana “sen siyaset bilmiyorsun, sen acemisin, senin düşündüğün gibi değil” gibi cümleler kullanıldı. Onlara hep “ben yalan-dolan bilmem, kirli pazarlıklara oturmam, kişisel menfaat peşinde koşmam, ikili oynamam” şeklinde cevap verdim. Eğer sizin siyaset anlayışınız buysa sizin olsun. Ben bildiğimi okuyan, içten samimiyim, halktan birisiyim. Hayatı doğal yaşayan ve asla cebimde B-C planları olmayan bir özelliğim var.

GELECEĞİM HAKKINDA

Yarın bana ne getirir bilmiyorum. Yarına göre asla plan yapmam. Bazı şeyleri hayat bize zamanı geldiğinde dayatır. Benim adaylık sürecimide de hayat bana dayatmıştı. Ben bu yola çıkarken tek amacım vardı o da Çorum için güzel şeyler söylemek ve güzel şeyler yapmaktı. Güzel şeyler söylediğimi düşünüyorum ama güzel şeyler yapmak kısmet olmadı.

Her şeye rağmen sizlerin sesi olmak, sizlerin karşısına çıkmak, sizleri tanımak, farklı bir ses, alternatif olmak güzeldi.

Son olarak, ben her ne kadar yüksek mühendis, akademik doktor, A sınıfı iş güvenlik uzmanı, siyasetçi olsam da, Çorum için, çocuklarımızın geleceği için bir şeyler yapmak isteyen kardeşiniz, abiniz, evladınızım.

Sizleri seviyorum, Tekrar görüşmek üzere…Bu yazı 997 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
YAZARLAR
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI